«Καθάρισε» στο 2ο Ημίχρονο και διατήρησε το αήττητο εντός έδρας (Φοίνικας Αγυιάς-Αστέρας Τέμενης 65-32)

Την 3η του εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Φοίνικας Αγυιάς και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα επέστρεψε στις θετικές εμφανίσεις, μετά την ήττα στην Κάτω Αχαΐα, (όπου παρουσιάστηκε με αποδεκατισμένη την frontline της), επικρατώντας του Αστέρα Τέμενης με το ευρύ 65-32 και επιβεβαιώνοντας την δύναμη που παίρνει από την έδρα της. Χάρις κυρίως στην πολύ καλή άμυνα του 2ου ημιχρόνου ο Φοίνικας Αγυιάς κατάφερε να καθαρίσει οριστικά την υπόθεση νίκη από την 3η περίοδο στο τέλος της οποίας προηγούνταν με 48-30. Χαρακτηριστικό μάλιστα ήταν και το επιμέρους σκορ της 4ης περιόδου στην οποία οι γηπεδούχοι επικράτησαν με το ευρύ 17-2. Την επόμενη (6η) αγωνιστική ο Φοίνικας Αγυιάς εκτίει το ρεπό του για τον 1ο Γύρο.

Φοίνικας Αγυιάς(Διονυσάτος): Νικολέντζος 12, Παπαγιάννης, Μιχελής 15(2), Στεφανάτος 2, Μαντάς 7, Πούσιας 4, Γεωργιόπουλος, Τσεκλένης 10(2), Κοντογιάννης 2, Φραγκισκάτος 2, Μανωλάκης 2, Σιδηρόπουλος 9

Αστέρας Τέμενης(Μακρής): Μενούνος, Φερώνας 2, Καρούζος, Στρατίκης 10, Φιωτάκης, Δημητρακόπουλος 4, Τσιαγάς 6(2), Χριστοδουλόπουλος, Γκιώνης 4, Σταυρίδης 6, Στουρουλάκης